Mycond - kompleksowe rozwiązania HVAC
DESIGN
WSPARCIE SZKOLENIA
Building information modeling

BIM - technologie

Bardziej wydajne, bardziej dokładne, bardziej inteligentne

BIM (Building Information Modeling lub model informacyjny budynku) — to cyfrowa reprezentacja fizycznych i funkcjonalnych cech budynku, w tym geometrii i innych danych. Pod uwagę branych jest wiele czynników, takich jak geografia, wygląd, wpływ na środowisko oraz informacje o poszczególnych elementach budynku i ich producentach.

 

Wszystkie te dane są łączone w model informacyjny, który umożliwia automatyczne dostosowanie parametrów budynku, gdy którykolwiek z nich ulegnie zmianie.

Jesteś tutaj

Pliki do pobrania

Opis
Język
Typ pliku
Typ
Seria

Klimakonwektory

Pompy ciepła

Monoblok

Mycond

Pompa ciepła split

Mycond

Akcesoria

Regulatory i kontrolery

Centrale wentylacyjne komercyjne

Czym jest modelowanie BIM i dlaczego potrzebujemy nowych technologii?

 

 

BIM (Building Information Modeling lub Building Information Model) — to metodologia oraz proces tworzenia i zarządzania informacjami o budynku lub konstrukcji przez cały cykl jej życia. Wykorzystuje cyfrowe reprezentacje fizycznych i funkcjonalnych cech budynku do zarządzania jego projektem, budową i eksploatacją.

 

Nowe technologie w dziedzinie modelowania BIM obejmują szeroką gamę narzędzi i oprogramowania, które znacznie ułatwiają proces projektowania, budowy i zarządzania budynkami. Pomagają one usprawnić współpracę pomiędzy uczestnikami procesu budowlanego, ograniczyć błędy i konflikty w dokumentacji projektowej, zwiększyć efektywność zespołu oraz obniżyć koszty budowy i eksploatacji obiektu.

 

Wykorzystanie technologii BIM ma na celu zmniejszenie ryzyka w finansowaniu projektów budownictwa mieszkaniowego, a także zarządzanie badaniem i realizacją projektów mieszkaniowych.Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać ekskluzywne oferty, najnowsze wiadomości i informacje o produktach Mycond bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej! Stań się częścią naszej społeczności już dziś i nie przegap żadnych aktualizacji.